Agm Bilgi Teknolojileri Teknik Servis

Agm Bilgi Teknolojileri Teknik Servis

Kiremithane Mh. Sakarya Cd. Eren Apt. No:21/A / Mersin Yenişehir - Mersin

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

AGM Bilgi Teknolojileri Reklam Basın Yayın İnşaat Turizm Ve Ticaret Ltd. Şti. 2000 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kısa sürede yakaladığı başarılarla hızla büyüyerek, bilişim teknolojileri, güvenlik, tüketici elektroniği ve mobil iletişim iş dallarında Uluslararası markaların ürünlerini, Türk kullanıcısının hizmetine sunan tedarik zinciri içerisinde distribütör ile satış kanalı arasnda köprü vazifesi gören perakende ve dağıtıcı esasında çalışan bir teknoloji firmasıdır. Apple tek olmak üzere, Lenovo, Asus, Mcaffe, Benq ve daha bir çok markanın ürünlerinin Mersin bölgesi yetkili satış noktasıdır. Yine Benq, Woon, Sunny, CBox, Ceratech, Tpad, Oytek, Hp markalarının yetkili servisliğini yapmaktadır.
Kurulduğu yıldan itibaren sürekli devam ettiği altyapı yatırımları ile bölgemizin konusunda lider kurumlarındandır. Kendini uluslarası pazarlarda yüksek teknolojisi ve üstün kalitesi ile ispatlamış markaların ürünlerini, bölgemizdeki bilgisayar satış kanalı ve tüketicilere eriştirir.
Şirket Mersin merkezde olup Merkez ve Mağaza olmak üzere 2 birimden oluşmaktadır. Merkezimiz yaklaşık 300 metrekarelik 2 katlı kapalı alana sahiptir. Mağazamız ise Mersin Çarşı YKM mağazası içerisinde yaklaşık 400 metrekare kapalı alana sahiptir. Merkez binamız da toptan satış, kurumsal satış, proje departmanı, teknik servis birimi ve perakende satış birimi mevcuttur. Mağazamızda ise, Perakende satış ve teknik destek birimleri mevcuttur.
 AGM Bilgi teknolojileri, çalışanlarını en değerli şirket varlığı olarak kabul etmektedir. Müşteri memnuniyetinin ve ticari kazancın temelinde hizmet kalitesinin olduğu bilincinde, insan kaynaklarına sürekli yatırım yapmaktadır. İnsan odaklı politikalarını eğitim ve kişisel gelişim programları ile desteklemektedir.
AGM Bilgi Teknolojileri "daha iyi hizmet" odaklı rekabet anlayışı doğrultusunda gerek satış kanalı gerekse nihai kullanıcı, tüm müşterilerinin mutlak memnuniyetini hedef almaktadır. Satış sonrası destek departmanı, yardım masası, bakım, onarım ve sevkiyat birimleri ile gerek doğrudan gerekse bölgelerdeki iş ortakları ile birlikte hizmet sunmaktadır. Tüm ürünleri için satış kanalı ve nihai kullanıcıya doğrudan hizmet verilmektedir.

Ana İlkeleri :
• Tüm faaliyetinde, Müşteriye daima dürüst davranmak,
• Dünya pazarını yakından takip ederek, Yeni teknolojiyi Dünya pazarı ile eş zamanlı olarak Türk tüketicisine sunmak,
• Müşteriyi doğru olana yönlendirmek ve müşteri isteklerini öncelikle yerine getirmek,
• Kaliteyi daima ön planda tutmak, müşteri verilenle yetinse ve memnun olsa dahi, ona daha iyisini vermeye çalışmak,

AGM  Misyon'u
Yüksek teknoloji ürünlerini yakından takip ederek kullanıcıların ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tespit etmek ve en kaliteli, ekonomik, güvenilir ve yeterli donanım çözümlerini sunmaktır.

AGM Vizyon'u
Türkiye'nin en kaliteli ve güvenilir donanım satıcısı olmak, hizmet ve ürünleri ile kaliteli hizmet ve kaliteli ürün denildiğinde akla ilk gelen lider firma olmak.HİZMETLERİMİZ
Ürün Tedarik Hizmetleri
Ticari Yazılım Satış ve Satış Sonrası Destek
Teknik Destek Hizmetleri
Network Bakım Hizmetleri
Lisanslama Danışmanlığı
Dış Kaynak Kiralama
WEB Tasarım
Güvenlik Kameraları
 

Ürün Tedarik Hizmetleri

Bilişim dünyasının önde gelen tüm distribütörler ile iş ortağı olan AGM Bilgisayar, yazılım, donanım ve saf malzeme ihtiyaçlarınız için en uygun ürünü en uygun fiyatla tedarik etmenizi sağlar.

 

Ticari Yazılım Satış ve Satış Sonrası Destek

Firmamız Netsim ve Logo ticari yazılımlarının Satış ve satış sonrası destek hizmetlerini sunmaktadır.

 

Teknik Destek Hizmetleri

Firmanızın ihtiyaçlarına uygun olan Server(Ana makine), thinclient (terminal kullanıcı), masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar için uygun donanımı belirlenmesi ve yerinde kurulum hizmeti verilir. Bu hizmet kapsamında firmanızın bilgisayarı hangi amaç için kullanacağı, bilgisayara bağlanacak çevre birimleri, üzerinde kullanılacak standart uygulamalarınız değerlendirilerek kriterlere uygun standart bir konfigürasyon belirlenir.

Kurulum ve danışmanlık verdiğimiz tüm sistemlere müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalara göre destek verilmektedir.

 

Hizmetin kapsamı
PC yükseltme danışmanlığı verilmesi ve yükseltmenin yapılması,
Arıza tespit
Garanti kapsamı, iş takibi, çalışır halde yerine teslim etme
Bilgisayarlara yüklenen standart ya da üçüncü parti yazılımları için destek hizmeti

Firmanızın ya da departmanınızın ihtiyaçlarına en uygun yazıcı / tarayıcı belirlenir. Belirlenen bu ekipmanlar network üzerinde ya da kişisel bilgisayarınıza direkt bağlı olarak çalışır durumda, tarafınıza teslim edilir.
Lazer Yazıcılar
Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar
Nokta Vuruşlu Yazıcılar
Geniş Formatlı Yazıcılar ( Plotters )
Tarayıcılar ( Scanners )

Lazer yazıcılarının sürekliliğinin sağlanması amacıyla yardımcı yönetim yazılımları kullanılır. Bu yazılımlar sayesinde ağınıza bağlı tüm lazer yazıcıların arıza tespiti, ayarların yapılması ve sarf malzemelerin bitiş süreleri gibi işlemleri izlenmektedir.
Kurulum ve danışmanlık verdiğimiz tüm sistemlere müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalara göre destek verilmektedir.

 

Network Bakım Hizmetleri

LAN :

Firmanız içindeki kişisel bilgisayarlar, sunucular ve diğer ekipmanları arasındaki iletişim yapısıdır. Bu yapının ve yapıdaki ekipmanların belirli kriterlere göre planlanması Yerel Alan Ağ ( LAN) danışmanlığı kapsamındadır.
Yapınızın daha performanslı ve güvenli çalışması için yapının içerisinde sanal Yerel Alan Ağ yapıları oluşturma işlemidir.

Yerel Alan Ağ yapınızda kurulacak ya da güncellenecek ekipmanlar, firmanızın yakın gelecekteki ihtiyaçları göz önüne alınarak, yapınıza en uygun şekilde belirlenir. Firmanızın yeni bir ofisinin kurulması veya sahip olduğunuz Yerel Alan Ağ yapısındaki kablolamanın yenilenmesi işlemlerinde, yapının belirlenmesini kapsar. Ofisinizde sağlıklı iletişimin sağlanması için en uygun kablo teknolojisinin ve yapısının uzman kişiler tarafından oluşturulmasıdır. Ayrıca Yerel Alan Ağ yapınızda bulunan tüm sistemlerin (Server, PC, Yazıcı gibi ), IP adreslemesi planlanarak, farklı gruplara ayırma işlemlerinin oluşturulmasını sağlamaktayız.

Firmanız için belirlenmiş olan Yerel Alan Ağ yapısı içerisinde kullanılacak tüm ekipmanlar, konusunda uzman kişiler tarafından yapıya uygun şekilde konfigürasyonu yapılarak, test edilmesi işlemlerini kapsar. Sistem gerekli seviyede çalışana dek kurulum işlemleri tarafımızdan sürdürülür.
Kurulum ve danışmanlık verdiğimiz tüm sistemlere müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalara göre destek verilmektedir.

WAN:

Firmanıza özel Geniş Alan Ağı’nın (WAN) çalışma yapısı (topoloji) belirlenir. Firmalar için belirlenmiş olan yapı üzerinde maksimum performansı sağlamak amacı ile QOS (Quality Of Services) danışmanlığı da verilmektedir. QOS, hatlar üzerinde gidip gelen verinin, önem durumuna göre önceliklendirilmesini veya engellenmesini sağlayarak ofisleriniz arasındaki bağlantıların en iyi şekilde kullanılmasını düzenleyen sistemdir.

Firmanızın Geniş Alan Ağı (WAN) yapısında kullanılması en uygun modem, router gibi ofisleriniz arası iletişimin sağlanması için kullanılan ekipmanların belirlenmesi işlemleridir. Kullanılacak ürünler, firmanızın yakın gelecekteki ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen, yapınıza en uygun ve en yeni ürünlerdir.
Firmanızın IP stratejik yapısının, kurulacak olan Geniş Alan Ağı (WAN) yapısı içerisindeki ofisleri, ofislerdeki kullanıcı sayıları, kullanılan sunucular, Yerel Alan Ağı (LAN) ekipmanları, sistemlerin yedeklenmesi stratejileri göz önüne alınarak belirlenmesidir.
Firmanızın geniş alan ağ yapısı içerisinde kullanılacak tüm ekipmanlar, konusunda uzman kişiler tarafından, IT yapınız için en uygun şekilde kurularak, sistem isteklerinizi karşılar şekilde teslim edilir. Sistemin gerekli seviyede çalıştığı gözlenene kadar işlemler tarafımızdan sürdürülür.

 

Hizmeti kapsamı
Router Kurulum
Modem Kurulum
XDSL Kurulumları
Kurulum ve danışmanlık verdiğimiz tüm sistemlere müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalara göre destek verilmektedir. 

Lisanslama Danışmanlığı

Yazılım Envanter Yönetimi (YEY) Microsoft’un geliştirdiği ve dünya çapında pek çok firmanın uyguladığı bir programdır. YEY ile firmaların kaynak ve teknoloji yatırımları daha iyi yönetebildiğinden dolayı katılan firmalar YEY programını faydalı bulmuşlardır.

YEY yazılım envanterlerinin yönetilmesi; prosedürlerinizi daha verimli bir şekilde yürütmenizi, maliyetlerinizi azaltmanızı, güvenlik ve güvenilirliğinizi artırmanızı sağlamak amacıyla geliştirilmiş 4 aşamalı bir yönetim programıdır. Yazılım programlarına yönelik envantere yapılan kayıtlar ve bunların takibi; firmanın yazılım envanterleri ile ilgili ilkesinin, süreçlerinin, teknolojilerinin, satın alımlarının belirlenmesinin yanı sıra YEY’in de ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu çalışma firmadaki 50 bilgisayar için bir, 100 bilgisayar için iki günle limitlidir, bunu aşan kısımları için ayrıca iş programı çıkarılır

 

Dış Kaynak Kiralama

Bilgi ve iletişim teknolojilerinde dış kaynak kullanım hizmetinin alınması günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Bu hizmeti alan kuruluşlar dış kaynak kullanımıyla sağladıkları verimliliği ve maliyet avantajlarını görmeye başladılar. Dış kaynak kullanımı ile şirketler maliyetlerini kontrol edebilmekte, kendi işlerine ve uzmanlık alanlarına rahatça yönelebilmektedirler. Böylece şirketlerin iş yükü hafiflemekte ve çekirdek faaliyet alanlarına odaklanmaları mümkün olabilmektedir.

Esas işi teknoloji olmayan şirketlerin, dış kaynak kullanımı ile yatırımlarını yönlendirmesi operasyonel açıdan da daha kolay olmakta ve belirli risklerin de en alt düzeyde tutulmasını sağlamaktadır.  

Dış kaynak hizmetimiz ile elde edebileceğiniz kazançlar genel olarak aşağıda belirtilmiştir:  

Maliyet: Şirket yapısında oluşturulacak bir bilgi işlem kadrosunun maliyetinden daha ucuza aynı değeri elde edilirsiniz.

Bütçe: Şirket bilişim giderlerini daha gerçekçi planlayabilirsiniz.

Yönetim: Projeleri ve gerekli operasyonları çok daha basit bir şekilde tek kalem olarak takip edilebilirsiniz. İnsan kaynakları ve muhasebe bölümlerinin iş yükü de hafiflemektedir.

Kalite: Yapılacak sözleşme kapsamı ile hizmet kalitesinin güvencesi sağlanmış olacak ve hazırlayacağımız raporlarla da yapılan işlerin takibini daha kolay yapabileceksiniz.

Çözüm: Teknolojideki ve iş ortamındaki değişikliklere, kazanılmış benzer tecrübelerimiz sayesinde hızlı çözüm sunma avantajımızdan yararlanabileceksiniz
Danışmanlık: Hizmet anlayışımızın getirdiği görüşle bir işortağınız ve şirket dışı  farklı bakış açısı sağlayan bir danışmanınız olacağız. 

 

WEB Tasarım

         "Web sitesi en ucuz reklam ve tanıtım aracıdır" Tezinin her zaman arkasındayız. Diğer reklam yöntemlerine bakalım. En çok rağbet gören tanıtım aracı broşür; A4 boyutunda 10 sayfalı kuşe 1000 adet katalog fiyatı şu an 1500 $ civarında yapılamaktadır. Bu broşür ile sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz, broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur. Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanalım derken zarar etmiş olursunuz. Web sitesine baktığımızda, 10 sayfalık bir internet sitesi size 10 sayfalık 1000 adet broşür fiyatının neredeyse üçte biri fiyatına mal olur. Bizim sitelerimiz bir yılda ortalama 5000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan iş alırsınız. Broşür genelde yüz yüze görüştüğünüz insanlara verildiği için size ekstra bir müşteri imkanı sağlamaz. Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz. Sizi gerçekten yansıtan bir web sitesi sahibi olmanız elinizde var olabilecek en iyi tanıtım aracıdır. Sizinle ilgili bilgi almak isteyenleri; Hareketli görüntülerle, sesli sunumlarla ve sürekli değiştirilebilen içeriğiyle cezp eder, bu da size yeni müşteriler ve yeni iş alanları kazandırır.

 

Güvenlik Kameraları

 

Güvenlik kamera sistemleri kurulumu,

Güvenlik kameraları ve kapalı devre cctv güvenlik sistemleri günümüzde birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Bizler şirket olarak sistemin projelendirilmesinden, kablolama ve altyapının oluşturulması, sistemin teslim edilmesi, oluşabilecek sorun veya arızalar için değerli müşterilerimize destek vermek için hiç durmadan çalışıyoruz. Kalite çıtamızı her geçen gün biraz daha yukarıya taşıdığımız çalışmalarımızda en kaliteli ürün ve hizmeti sizlere verebilmek için çabalıyoruz.

Güvenlik kameraları toptan satışı,

Güvenlik kameraları, güvenlik kameraları aksesuarları, dijital kaydediciler, sarf malzemeler ve yardımcı ürünler olarak en kaliteli ve ürün ve hizmetleri değerli bayilerimize sunmak üzere çalışmaktayız. Eğitim ve tele-destek faaliyetlerimizle desteklemeye özen gösterdiğimiz bayilerimizle oluşturduğumuz büyük ailemizde kaliteyi her yere ulaştırmaya çalışıyoruz.

İnternet üzerinden kamera izleme sistemleri,

Internet veya network ağları üzerinden görüntünün transfer edilerek uzak noktalardan izlenmesine olanak sağlayan, günümüzde çeşitli amaçlar için kullanımı yaygınlaşan, evinizdeki bebek bakıcısını izlemekten başka bir ülkede bulunan işyerinizin takibine kadar örneklerle çoğaltmak mümkün birçok amaçta kullanılabilen görüntü transferi ve uzaktan erişimli gözetleme kontrol sistemleri ile ilgili olarak hizmet vermekteyiz.

Ücretsiz keşif ve projelendirme,

Anahtar teslim sistem kurulumları.Anahtar Kelimeler: agm, mersin, teknik servis, bilisim, elektronik, bilgisayar, iletisim, yetkili teknik servis, agm teknik servis,

Tüm Servis Kategorileri