Apple Aydın - Özel Teknik Servis

Apple Aydın - Özel Teknik Servis

Hasanefendi Mahallesi 1913. Sok. No:4 Efeler /Aydın Merkez - Aydın

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

Aydın’da Radyocu Nadir olarak bilinen esnaf bir babanın oğlu Hüseyin Erbilge. Çocukluğu oyuncak oynamak yerine, babasının yanında elektronik ana kartları tamir etmekle geçmiş. Bir müşterilerinin, daha sonra da askerde komutanının telefonunu bozunca yenisini almak zorunda kalan Hüseyin Erbilge’yi şu an yaptığı işe iten, belki de en önemli etken bu.

Apple Özel Servisi Hüseyin Erbilge, 7’den 70’e herkesin elinde olan ve gözü gibi baktığı telefonların hastane yöneticiliğini yapıyor adeta. İşini kanıtlayınca, kendini öğrencilerini eğitmeye ve vatandaşı bilinçlendirmeye adamış usta bir cerrah gibi de çalışıyor. Öyle ki mutlaka kurtulması gereken telefon rehberi veya savcılığa verilecek önemli bir görüntü olduğunda, bu tür zor durumlar için haftanın bir gününde, gece sessiz ortamda çalışılıyor, ağır ameliyatlar yapılıyor.

“Doktor gibi çalışıyoruz. Nasıl karnı ağrıyan bir hastaya bakan doktor dışarıdan fiziki bir rahatsızlık hissetmediğinde tahlil istiyorsa, nasıl ameliyatlarda bazı hastalar ölümden döndürülüyorsa; biz de vatandaşların gözü gibi baktığı telefonlarına hayat veriyoruz” diyen Hüseyin Erbilge, atölyesini, işin ne kadar ciddi olduğunu, sektörü ve cihazları anlattı. Akıllı telefonlar hakkında da hayat kurtaran tüyolar verdi.

 

OKUDUĞU BİR CÜMLEYLE YOLA ÇIKTI

1999 yılında dükkan açmasına sebep bir tane cümleyle yola çıktığını dile getiren Erbilge, “Boğaziçi Üniversitesi’nin internet sitesinde okuduğum, ‘Herhangi bir işte başarılı olmak için ya hiç kimsenin yapmadığı bir işi yapın, ya da herkesin yaptığı işin en iyisini yapın’ sözü işe başlamama sebep. Cep telefonlarını bozmakla başladım tamirata. Askerde komutanlarımın telefonlarını ücretsiz olarak tamir ederek, onların güvenini, kendim de özgüvenimi kazandım. Askerden geldikten sonra Haberleşme Bakım Onarım Ustalık Belgesi ve Usta Öğreticilik Belgesi aldım. Kısa süre sonra 1999 yılında da iş yerimi açtım. Benim tek işim bu. Bunun da en iyisini yapmak için çalışıyorum” diye konuştu.

AYDA BİN ADET CİHAZ BAKIYOR

Apple Özel Servisi’nde atölyede çalışan teknisyenler beyaz önlük giyiyor ve her birinin yaka kartları var. Yalnızca personelin değil, atölye şartlarının da bu işe uygun olması gerektiğine dikkati çeken Apple Özel Servisi Hüseyin Erbilge, “Yetkili servis açmak için TSE Hizmet Yeterlilik Belgelerini almak gerekiyor ki onların denetimlerini geçmek çok zordur. Atölye antistatik masa ve yer kaplamaları ve yine teknisyenlerde antistatik bileklikler olmalı, cımbızlar, tornavidalar yine işe uygun olmalıdır. Teknik yeterliliği kısa zamanda sağladım ve yetkili servisimi aldım. Şu an 8 kişilik bir kadroyla çalışıyoruz. Aydın’da 57 tane bayi var Aydın’da ilçeler den de geliyor. Özveriyle çalışıyorum. Ağır tamiratlar yaptığımız günler var. Örneğin kurtulması zor olan rehber ya da savcılığa verilecek önemli bir fotoğraf olabiliyor bazen. Bu tür cihazları gündüz yoğun temponun arasında değil, haftanın bir günü akşamları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

ALANINDA BİLİR KİŞİ

Hüseyin ERBİLGE, Aydın İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetinde Mobil Cihazlar ile ilgili  şikayetleri değerlendirebilen bilir kişi olarak da görev yapmaktadır.1994 Yılından günümüze kadar elektronik cihaz ve cep telefonu tamirinde deneyim geçmişi olan, uzman kadrosu ile kurumsal çözümler eşliğinde müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu, Apple Özel Servisi konumundadır.Anahtar Kelimeler: teknik servis, ozel teknik servis, cep telefonu servisi, apple, apple aydin,

Tüm Servis Kategorileri