Polsa Otomotiv - Renault&Dacia Yetkili Teknik Servis Merkezi

Polsa Otomotiv - Renault&Dacia Yetkili Teknik Servis Merkezi

Samsun Karayolu 3.Km. No.4 Merzıfon Amasya 05300 Merzifon - Amasya

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

Renault Türkiye


Renault'yu keşfedin
Renault Türkiye, 10 Ocak 1968 tarihinde Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. adı altında Renault marka otomobilleri Türk tüketcisine sunmak üzere bir Oyak Grup şirketi olarak kurulmuştur. Bir sonraki yıl Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, bugün yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek üretim kapasitesine sahip tesislerinden biridir.

Oyak Renault
1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault'nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasitesine sahip üretim tesislerinden biridir.
 
Oyak Renault
 
Oyak Renault Hakkında

1969 yılında Bursa’da kurulan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Oyak Renault; Clio IV, Clio Sport Tourer ve Megane Sedan modellerini ve bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamları üretmekte ve ihraç etmektedir.

1969 yılında Renault markalı otomobillerin Türkiye’de üretilmesi amacıyla kurulan ve bugün faaliyetini Oyak’ın %49 ve Renault Grubu’nun %51 payı ile sürdüren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault marka binek araçların, motorlarının ve başta vites kutusu olmak üzere diğer mekanik parçalarının üretimini ve ihracatını gerçekleştirmektedir.

Oyak Renault, yarım asıra uzanan köklü geçmişi ile Türkiye tarihinin en başarılı uluslararası doğrudan yatırımlarından biridir.

Karoseri Montaj ve Mekanik Şasi Fabrikaları ile bir Uluslararası Lojistik ve bir ARGE Merkezi’nden oluşan Bursa’daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault-Nissan Grubu’nun dünya çapındaki 36 üretim merkezinden biridir. Oyak Renault’un ürettiği otomobil ve mekanik aksamlar Renault-Nissan Grubu’nun faaliyet gösterdiği 70’e yakın ülkeye ihraç edilmektedir. Ayrıca Oyak Renault Bursa Fabrikaları, tam kapasiteyi hedefleyen üretimiyle Renault Nissan Mitsubishi İttifakı’nın verimliliği ve performansı en yüksek üretim merkezlerinden biri olma özelliğine sahip.

Renault Grubu içerisinde stratejik bir konuma sahip olan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, çalışanlarına ve üretim tesislerine, yatırımlarını kurulduğu günden bugüne aksatmadan sürdürürken Türk Otomotiv Sanayii’nde ise üretimde ve ihracatta 19 yıldır liderliğini sürdürmektedir.

Türkiye-Fransa iş birliğinin en iyi örneklerinden biri olan Oyak Renault, performansını her geçen yıl güçlendirerek faaliyetlerine başarıyla devam ediyor.

Oyak grubu
Oyak, 1 Mart 1961 tarihinde 205 sayılı Yasa ile kurulmuş, özel hukuk hükümlerine bağlı, TSK mensuplarının yardımlaşma ve emeklilik fonudur.
 
 
Oyak grubu
 
 
Oyak grubu
Kuruluş amaçları ve gelir kaynakları

Oyak, 1 Mart 1961 tarihinde 205 sayılı Yasa ile kurulmuş, özel hukuk hükümlerine bağlı, TSK mensuplarının yardımlaşma ve emeklilik fonudur.

Anayasamızın öngördüğü sosyal güvenlik sistemi içinde, üyelerine ana sosyal güvenlik kurumlarından (Sgk) ayrı güvenceler sağlamaktadır.

Yasayla öngörülen hizmetlerini;
Daimi üyelerine yapılan emeklilik, ölüm ve maluliyet yardımları,
Geçici üyelerine yapılan ölüm ve maluliyet yardımları,
Daimi üyelerinin çeşitli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla sunulan sosyal hizmetler oluşturmaktadır.


Oyak'ın gelir kaynaklarını;
Muvazzaf subay, astsubay ve uzman jandarmaların maaşları tutarından her ay kesilecek %10lar,
Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatında çalışan maaşlı/ücretli sivil memur ve müstahdemlerin Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı kanuna göre emekliliklerine esas olan maaş ve ücretleri tutarından her ay kesilecek %10'lar,
Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (Oyak) ve Oyak'ın sermayesinin %50'sinden fazlasına sahip olduğu veya iştirak edeceği şirketlerde çalışan ve gönüllü olarak Oyak'ta daimi üye olmayı kabul eden bütün maaşlı ve ücretli sivil memur ve müstahdemlerin maaşları tutarından kesilecek %10'lar,
Geçici üyeler olarak adlandırılan yedek subayların her ay maaşları tutarı üzerinden kesilecek %5'ler,
Bağışlar,
Konut Ön Biriktirim Fonu'ndan yararlanmak isteyenlerin maaşları tutarından her ay kesilecek %10 ek aidatlar,

Oyak mevcutlarının işletilmesinden elde edilecek gelirler oluşturmaktadır.

 Satış sonrası hizmetler


Renault'nuza en iyi biz bakarız ...Sizi yetkili servislerimize bekliyoruz.

Renault'nuza en iyi biz bakarız
Türkiye'nin en yaygın satış ve servis ağıyla hizmetinizdeyiz.
  
Servis ve bakım

Yetkili Servislerimiz yıl boyunca uzman kadrosuyla bakım ve onarım ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler sunuyor.
Servis & Bakım
Bakımlarınızı Renault yetkili servislerinde yaptırın
Aracınızın tüm periyodik bakımlarını Renault yetkili servislerinde yaptırın, aracınızın yaşına göre artan "Renault Avantaj" indirimlerinden ve 2 yıl yedek parça ve işçilik garantisinden yararlanın.

Bakım ürünleri
Renault orijinal yedek parça kullanın
Aracınızın bakımı sırasında önemli olan klima, yağ değişimi, triger kayışı ve silecekler hakkında bilmek istediğiniz herşey.
 
Klima hakkında herşey
Renault orijinal yedek parça kullanın
Aracınızın düzenli olarak bakımının yapılması onu ilk günkü halinde sorunsuz olarak kullanmanızı sağlar. Bakım sırasında klima, yağ, triger ve silecekler gibi orjinal ürünlerin kullanılması önemlidir.
 
 
Klima hakkında herşey
Klima, sıcak ya da soğuk havadan çok daha fazlasıdır. Buğunun etkin olarak önlenmesi, havanın temizlenmesi, sıcaklığın istediğiniz gibi ayarlanması gibi otomobilinizde önemli bir rolü vardır. Klimanızın, sürekli ve düzgün çalışmasını sağlamanız için Renault size farklı fiyat seçenekleri sunuyor.
 
Uyarı işaretleri
Kabinde soğutma veya ısınmanın etkinliğinde bir azalma fark ediyorsanız
Kullanımı sırasında alerji sorunları (hapşırma, öksürük, tahriş) yaşıyorsanız
Kabine kötü kokular yayılıyorsa
Camlar üzerinde buğu kalıyorsa 
Şayet bu işaretlerden herhangi birini fark ederseniz, servislerimizdeklimanızın kontrolünü yaptırınız.

Renault'nun tavsiyeleri
Polen filtresinin değişimi için bakım programında belirtilen bakım aralıklarına uyun
Her sene bir defa kontrol ve klima sisteminin dezenfektasyonunun yaptırın

 
Yağ değişimi hakkında herşey
Yağ değişimi bir aracın bakımındaki temel kavramlardan biridir. Şayet motor yağı düzenli olarak değiştirilmezse, motorun bazı parçaları etkinliğinin bir bölümünü kaybedebilir. Hatta bu durum mekanik arıza risklerine yol açabilir.

Uyarı işaretleri
Gösterge panelinizdeki yağ değişim lambası yanar. Şayet bu işareti görürseniz, aracınızın yağ değişimi için yetkili servislerimize geliniz.
 

Renault'nun tavsiyeleri
Her uzun yola çıkışınızda yağ seviyesini kontrol edin. Eğer gerekliyse, gösterge seviyesini aşmadan yağ ilavesi yaptırın.
Triger kayışı hakkında herşey
 
Triger kayışı, motorun yukarı ve aşağı bölümü arasındaki senkronizasyonu sağlar. Eksik ya da gecikmiş bakım sonucu triger kayışınız ile yaşayacağınız bir sorun aracınızda motor değişimine kadar gidebilecek yüksek maliyetli onarımlara neden olabilir.

Uyarı işaretleri
Genellikle, kayışın aşınmış olabileceği öngörülmez ve sıklıkla uyarı işaretleri belirdiğinde çok geç olur. Bu nedenle, aracınızda aşağıdaki durumlar söz konusuysa triger kayışınızı kontrol ettirip, gerekiyorsa vakit kaybetmeden değiştirmeniz çok önemlidir:

Aracınız 60.000 km üzerindeyse
Aracınız 4 yaşın üzerindeyse
Renault yetkili servislerinde triger kayışı kontrolünü yaptırmanız gerekmektedir.


Renault'nun tavsiyeleri
Aracınızın bakım programına uyun
Koruyucu önlem olarak, kilometreye ulaşılmamışsa bile triger kayışınızı ve aksesuarlarını her 60.000 km veya her 4 yılda bir değiştirin.

 
Silecekler hakkında herşey
Güvenliğinizin temel unsurlarından biri olan cam silecek lastikleri, sadece önde değil aracınızın arka camında da size ideal görüş sağlar. Silecekler, ayrıca göz ardı edilemeyecek konfor unsurudur. Cam silecek lastiklerinizin düzenli ve titiz bakımı, sürüş konforunuzu ve güvenliğinizi korumanızı sağlayacaktır.
 

Uyarı işaretleri
Ön cam üzerindeki çizgiler, çizikler, perde 
Gıcırtı ve sürtünme sesi 
Silinmemiş alanlar 
Hafif yağmurlar sırasında kötü bir görüş 
Şayet bu işaretlerden herhangi bir tanesi mevcutsa, servislerimizden sileceklerinizin kontrolünü yaptırın.
 

Renault’nun tavsiyeleri
Senede bir kez cam silecek lastiklerinizi değiştirin
Düzenli cam suyu kullanın
Nemli bir sünger veya cam suyu ile nemlendirilmiş bir bez ile düzenli olarak sileceklerinizi temizleyin.
Böylelikle sileceklerinizin kirlenmesini önleyebilirsiniz

 Anahtar Kelimeler: renault ozel servis, renault servis amasya, dacia yetkili servis, renault yetkili servis, dacia, renault, dacia ozel servis,

Tüm Servis Kategorileri