Şafak Otomotiv - Motosiklet Yetkili Servis Merkezi

Şafak Otomotiv - Motosiklet Yetkili Servis Merkezi

Adıyaman / Merkez / Mehmetakifersoy Mah. Sakarya Cad. No:24 Merkez - Adıyaman

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

Bajaj Hakkında

ŞİRKET
Bajaj Auto LTD. (BAL) dünyanın üçüncü büyük motosiklet üreticisi olmakla beraber, ilk ve son mil taşımacılığında dünya lideridir.

Sayın Rahul Bajaj önderliğinde, Bajaj Auto LTD. commuter, spor motosiklet ve intracity segmentlerinde tecrübesini kanıtlamıştır.

Bajaj Auto LTD. artık Asya, Afrika ve Latin Amerika geneline yayılmıştır.

Kuralkan Bilişim Otomotiv

Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış. Tic. A.Ş. Kuralkan Şirketler Grubu kuruluşudur. Kuruluşu 1950’li yıllara dayanan gurubumuzun motosiklet sektörünün yanı sıra bilgisayar, otomotiv, inşaat sanayinde yatırım ve iştirakleri bulunmakta, 1500’ü aşkın kişiye istihdam imkânı sağlamaktadır. 


Grubumuzun otomotiv sanayinde faaliyet gösteren şirketi motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğü ile atmıştır. Türkiye’de efsane marka olan MZ modeli kısa sürede Türkiye’nin en çok satan motosikleti olmuştur.

1989 yılında Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla beraber Doğu Almanya’da bulunan MZ fabrikasının kapatılması gündeme gelmiştir. Konu hakkında yapılan görüşmeler neticesinde fabrika tüm ekipmanları ile beraber Türkiye’ye taşınmıştır.


Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında yerli motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş., o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazarına sunmaktadır. 


Başarılı grafiğini 2000’li yıllarda da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006‘da hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Kuralkan motosiklet üssünde sürdürmektedir. 

Kuralkan Motosiklet Üssü 60.000 m²’lik kapalı alanı ile yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır. 

Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj, dökümhaneler, dişli üretim ünitesi ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır. 

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik işbirliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş., 2013 Eylül ayında Dünyanı üçüncü büyük motosiklet kuruluşu olan BAJAJ AUTO ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Mart 2014 tarihinden itibaren 3 model ile bu ürünleri sektöre sunmuştur. Halen 6 model ile üretimine devam etmektedir. Kısa zamanda 128 bayisi ve 183 servis ağına ulaşan Kuralkan ile bu markanın Türkiye distribtörlüğünü devam ettirmektedir. 

Kuralkan Bilişim A.Ş. ülkemizde motosiklet sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri konumundadır. 

Kuralkan Bilişim A.Ş. kullanıcılarından, bayilerinden, çalışanlarından aldığı gücü; deneyimi, becerisi ve enerjisiyle birleştirerek ülkemizde milyonları motosiklet keyfiyle buluşturmaya devam etmektedir.

KURALKAN KANUNI


• Kuruluşu 1950’li yıllara dayanır.
 

• 29 Mart 2017 tarihinde unvan değişikliğine giden Sentim, Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. olarak daha da güçlenen yapısı ile gelecekte de Türkiye’nin Bilişim Gücü olmayı hedeflemektedir.

 
• Bilişim ve otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir.

 
• Son on yılı Microsoft işi de dâhil olmak üzere, yirmi sekiz yıldır Bilişim sektöründe hizmet veren Sentim, Microsoft’un Gold Certified Partner’ı olarak Türkiye’deki Kurumsal anlaşma yapabilen birkaç LSP iş ortaklarından biridir.

 
• Microsoft işinde, son beş yılda ciro bazında her yılki büyüme oranları ile yedi kat büyüme başarısı göstermiş ve iki yüzün üzerinde kurumsal anlaşma sayısına ulaşmıştır. Göstermiş olduğu bu istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir başarı ile yakaladığı ciro ve kurumsal anlaşma sayısı açısından da Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortaklarından biridir.

 
• 2016 yılı sonlarına doğru Apple ile de sistem entegratörü olarak iş ortağı olan Kuralkan Bilişim, cihaz/aksesuar temini ve verdiği hizmetler ile Apple işinde de öncü bir kuruluş olmayı ve özellikle “mobil iş sürekliliği” için sunduğu Apple hizmet modeliyle de kurumunuzun bir IT iş ortağı olmayı hedeflemektedir.

 
• Grubumuzun otomotiv sanayisinde faaliyet gösteren şirketi Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğü ile atmıştır.

 
• Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında yerli motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem de yurt dışı pazara sunmaktadır.

 

• Başarılı grafiğini sürekli yukarı doğru taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetlerini 2006 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Kanuni Motosiklet Üssü’nde sürdürmektedir.

 
• Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2’lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır.

 
• Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır.

 
• Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim ve 500 kişilik istihdam kapasitesine sahiptir.

 
• Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik iş birliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş.; 2013 yılından itibaren Dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır.

 
• 2018 yılında, Türkiye’ye değer katan yatırımlarına bir yenisini ekleyen firmamız, Türkiye’de ilk %100 elektrikli motosikleti olan olan Super Socobaşlamıştır.

 
• 1987 yılından beri Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi 120 bayisi ve 300’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan grubumuz, ülkemizde motosiklet sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmutur.Bajaj & Kanuni& Super Soco Periyodik Bakım


Performans seviyesini korumak ve motosikletin her parçasının en iyi kalitede olmasını sağlamak için motosikletlerimiz azami dikkatle oluşturulmuşlardır; böylece hem parçalarımız hem de bir bütün olarak motosiklet mükemmel olarak çalışır. Aracınıza nasıl bakım yapacağınızla ilgili daha fazla bilgi öğrenin.

Motosikleti oluşturan 5000’den fazla parçanın her biri her sürüşte mükemmel sonuçlar verecek şekilde tasarlanmıştır. Performans seviyesini korumak ve motosikletin her parçasının en iyi kalitede olmasını sağlamak için motosikletlerimiz azami dikkatle oluşturulmuşlardır; bu parçaların sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak çok önemlidir.

Zaman geçtikçe tüm araçlar aşınır ve parçalanır. Düzenli bakım iyi bir performans için şarttır ve bu hem aracın bakımı, hem de parçaların incelenmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi anlamına gelmektedir.

Parça değiştirme ihtiyacı ortaya çıkarsa, yeni parçanın da en az orijinali kadar üstün kalite standartlarında olması sağlanmalıdır.

Aracınıza nasıl bakım yapacağınızla ilgili daha fazla bilgi öğrenin.Anahtar Kelimeler: bajaj, kanuni, super soco, motosiklet, bajaj motosiklet, kanuni motosiklet, bajaj yetkili servis, bajaj ozel servis, bajaj bayi, pulsar, discover, dominar, avenger,

Tüm Servis Kategorileri