Timsan Daewoo İş Makinaları - MST İş ve Tarım Makinaları Yetkili Servis

Timsan Daewoo İş Makinaları - MST İş ve Tarım Makinaları Yetkili Servis

Deği̇rmendere Mah. Deli̇kli̇taş Mevki̇i̇ İpekyolu San Si̇t No:18/19 Trabzon / Merkez Merkez - Trabzon

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

MST İş ve Tarım Makinaları

Tarihçe

Tekstil, Enerji, İnşaat, Ambalaj, İş ve Tarım Makinaları, Finans, Bilişim, Sağlık, Gayrimenkul, AVM ve Eğitim sektörlerinde başarıyla faaliyet gösteren SANKO Holding’in, iş makinaları sektöründeki yatırımı MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılında kurulmuştur.

MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gaziantep’te 500.000 metrekarelik açık alanda, toplam 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerde MST markası ile kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici ve ekskavatör üretimi yaparak, Sanko çatısı altında ulusal sanayimize önemli değer katmaktadır.

MST markalı kazıcı yükleyicilerin üretimine 2003 yılında başlayan MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2008 yılında ise teleskopik yükleyici üretimine geçmiştir. Bugün MST, teleskopik yükleyicisi üretiminde Türkiye’nin ilk ve tek yerli üreticisi konumundadır. 2013 yılında ise Gaziantep’deki üretim tesislerinde mini ekskavatör üretimine başlamış ve yine Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde üretim yapmaktadır. MST, 2017 yılında da 22 ve 30 ton sınıfında ekskavatör üretimine başlamıştır. Bugün fabrikamızda üretilen makinalar MST markası ile 35’ten fazla ülkede çalışmaktadır.

MST markası ile adından sıkça söz ettiren MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş, Türkiye genelinde yaygın Bölge Satış Ofisleri ve güçlü Servis Ağı ile hizmet en üst düzey bakım ve tamir hizmetlerine ilaveten yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ve tam teçhizatlı mobil servis araçları ile müşterilerine sorunsuz ve kaliteli bir hizmet ulaştırmaktadır.

MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli arttırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.


 
Şirket Profili

Sanko Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren kuruluşu MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. olarak deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılının Temmuz ayında İstanbul Merkezli olarak kurulmuştur.

MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. ağırlıklı iş makinaları, Teleskobik Forklift (Telehandler) ve Mini Ekskavatör olarak üç alanda yoğunlaşmış ve hedeflerini bu gruplarda belirlemiştir. Sanko Holding, MST markası ile 2003 yılında Beko-Loder üretimine başlayarak iş makinası sektöründe üretici konumuna gelmiştir.

Türkiye geneline yayılmış yaygın servis ağı ile hizmet veren MST, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile müşterisine sorunsuz ve kaliteli bir hizmet ulaştırmaktadır. Sattığı tüm ürünlerin arkasında olan MST, aynı zamanda 2.el değerlendirmesi de yapmaktadır.”
Vizyon/Misyon

 
VİZYONUMUZ

İş makinaları sektöründe uluslararası marka olmak

MİSYONUMUZ

Müşteri odaklı çalışma anlayışıyla; pazara kaliteli ve avantajlı iş makinaları sunarak; pazar payımızı arttırmak
Değerlerimiz
 

Dürüstlük ve Şeffaflık

Takım Çalışması
 

Farklılıkları Yönetmek

Etkin İletişim
 

Disiplin

Tutku
 

Güven
 MST HIZMETLER

SERVİS

MST, müşterilerine servis hizmetini, başta Gaziantep’te kurulu Fabrikası olmak üzere İstanbul Merkez Ofisi’nin yanı sıra, 50 yetkili servisi, 5 direktörlüğü 10 Bölge Müdürlüğü ve bunlara bağlı olarak çalışan her ihtiyaca cevap vermesi amacıyla hazırlanmış tam donanımlı Mobil Servis Araçları ile müşterilerinin daima yakınında sorunsuz hizmet anlayışı sağlayarak; sorunları hızlı ve tek seferde çözüm bularak; Müşteri Memnuniyetini arttırmak birincil hizmet anlayışıdır.

YEDEK PARÇA

 

ORİJİNAL YEDEK PARÇA VE AVANTAJLARI
Orijinal yedek parça, üretici firmanın ürettiği ürünlerin yedek parçalarıdır.

Araçlarımızın performans ve verimliliğinin sürekli olmasını sağlamak için Orijinal Yedek Parça kullanılması önem taşımaktadır. Orijinal Yedek parça aracınızın ömrünü uzatıp, araçtan alınacak maksimum performansı garanti etmektedir.

Hemen her üreticide olduğu gibi MST olarak bizde orijinal yedek parçaları çok kapsamlı testlerden geçirmekteyiz. Dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi noktalar daha tasarım aşamasında düşünüp , üretim buna göre gerçekleştirilmektedir. Üretimden itibaren sevkiyat ve stoklama aşamaları da belli standartlara uygun ve her aşamada en iyi ortamlarda sunulmaktadır.

Bu parçaların güvenirliği kesindir. Ancak nerede imal edildiği belli olmayan yan sanayi parçaların ileride ne tür problemler çıkartabileceği asla önceden bilinemez. Orijinal yedek parça kullanımı tüketicinin can güvenliği, çevre sağlığı içinde önemlidir.

Orijinal yedek parça, makinanız için en uygun yedek parçadır. Orijinal yedek parça ile makinanızın ilk günkü değeri korunur. Daha sağlam ve kaliteli olduğu için kullanım süresi daha uzundur ve uzun vadede çok daha ekonomik olmaktadır.

MST olarak orijinal yedek parçayı doğrudan son kullanıcılara satmayıp yetkili servisler vasıtası ile müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Genellikle ana firmaların üretim aşamasında kullandığı parçaların ve tüketim malzemeleri ile aksesuarların tümü orijinal yedek parça kapsamındadır.
Orijinal yedek parça makinaların kullanım sürelerini pozitif etkilediğinden ilk bakışta pahalı gibi gözükse de genellikle uyum durumu da değerlendirildiğinde daha ekonomik ve güvenlidir. Makinalara zarar vermeyeceği kesindir.

Kalitesi düşük yedek parçalar ve konusunda uzman olmayan eğitim almamış atölyelerde yapılan bakım ve onarım işlemleri bu şartları sağlayamaz, güvenlik riski ve kalite sorunları ortaya çıkar.

Bazı yedek parçalardan beklenen kalite standartları aşağıda belirtilmiştir.

HAVA FİLTRESİ:
• İstenen/doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlar. 
• Maksimum motor performansı elde edilmesini sağlar. 
• Yakıt tasarrufu ve zehirli atık gazların azalmasına yardımcı olur.
• Emilen hava ile birlikte oluşan uğultu sesini en aza indirger.
  • Bir sonraki değişim dönemine kadar işlevini eksiksiz yerine getirir
• Yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir. Motoru korur.
• Yüksek hava geçirgenliği ile motorun kolay nefes almasını sağlar ve maksimum motor performansı elde edilir.
• İdeal yakıt tüketimi sağlar

KAYIŞ VE GERGİLER
Motorunuzun kullanım ömrüne etki eden en önemli faktörlerden birisi, kayış ve gergi mekanizmalarının kalitesi ve çalışma verimliliğidir. Gergi mekanizmasında meydana gelebilecek beklenmeyen bir kopma, uzama veya hasar, piston ve supapların kontrolsüz hareketine ve sonucunda supapların pistona çarpmasına neden olur. Bunun sonucu olarak onarımı çok pahalı olan motor parçalarında hasarlar meydana gelebilir.

Kayış gergi mekanizmaları birçok parametreyle uygunluk göstermelidir.
• Uzun süreli gerilim altında kayışın çalışma özelliklerini uzun süre koruma.
• Onarıma gerek duymadan çalışma.
• Kullanım ömrü boyunca hatasız çalışma

YAĞ FİLİTRESİ
Makinanın çalışan parçalarından titreşimle kopan veya motor içindeki yakıtın yanma öncesinde sıkıştırılırken yanma odasından kaçarak yağa karışan partiküller motora zarar vermeden yağ filtresi tarafından tutulur. Motorun çalışması sırasında bir takım yüzeysel aşınmalar meydana gelir. Aşınma ile oluşan parçacıkların motora zarar vermemesi için motor yağı yağlanması gereken bölümlere iletilir. Yağ filtreleri, sistemde dolaşan motor yağını, zararlı toz partiküllerinden, aşınmayla oluşan parçacıklardan, kurumdan arındırır ve yağlanması gereken bölgelere sadece temiz motor yağının ulaşmasını sağlar.

Motor durduğunda filtredeki yağın geri kaçmasını engelleme özelliği, yeniden çalışma anında yağ basıncının çok hızlı oluşmasını sağlar. Zor şartlarla karşı karşıya kalındığında- tıkanma, yağ akışının devamını sağlayan özellikleri vardır. Aynı zamanda orijinal filtrelerde tüm çalışma koşullarında yeterli yağ beslemesi sağlayan parçalar, darbeye ve paslanmaya karşı dayanıklı bir filtre muhafazası bulunur.

YAKIT FİLTRESİ
Kirli yakıt, yakıt pompalarına, enjektörlere ve dolayısıyla motorunuza zarar verebilir. Orijinal yakıt filtreleri motorini toz, pas, su ve yakıt deposundaki tortulardan ve kirlerden arındırır, temiz tutar.

Orijinal yakıt filtresi kullanmanın faydaları:
• Yüksek temizleme performansı
• Motorun rölantide sorunsuz ve düzenli çalışması
• Uzun ömürlü motor
• Bir sonraki servis dönemine kadar çalışmanın eksiksiz yerine getirilmesiAnahtar Kelimeler: is makina servis trabzon, is makinalari, mst, tarim makimalari, is makina yetkili servis, is makina sanayi,

Tüm Servis Kategorileri