Macmagaza - Apple Teknik Servis

Macmagaza - Apple Teknik Servis

Iris-Bilma Bilişim Ltd. Şti., Osmanağa Mah. Mühürdar Fuat Sk. No:18 - Kadıköy / İstanbul Kadıköy - İstanbul

  • Yorumlar
  • Firma Hakkında
  • Haritada Göster

Yorum Yaz

Lütfen Puan veriniz !

Lütfen yorumunuzu yazınız. Küfür, Hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.

 İlk olarak Kadıköy'de "bilma" ismiyle bilgisayar malzemeleri tedarikçiliği ile hizmet veren firmamız 1986 yılında Taksim Sıraselviler Caddesi'ne taşınmış ve orada bilgisayar malzemeleri satımına devam etmiştir.

 

     bilma 1992 yılında Apple ürünleri satışına başlamıştır. Aynı yıl içerisinde bilma ile iRiS Tasarım ve Reklam ile birleşerek iRiS-bilma Bilişim Reklam Organizasyon ve Tanıtım Ltd. Şti. kurulmuştur. Bu birleşimin ardından firma Taksim Sıraselviler'de hizmet vermeye devam etti.

 

     İlerleyen yıllarda merkezi Kadıköy'e taşınan iRiS-bilma Bilişim Reklam Organizasyon ve Tanıtım Ltd. Şti. şuanda Apple Ürünleri ithalatı, tedariği, teknik servis hizmeti, satışı, ikinci el ürün satışı yapmaktadır.

     iRiS-bilma, Apple ürünleri alanında Türkiye'de ilk olan "Apple Müzesi"nin sahibidir.iRiS-bilma Apple Teknik Servisi olarak Teknik Servis hizmetlerini biz ihtiyaçlarınızı aynı anda, hemen karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz! Yeşilköy'de bulunan teknik servisimize acil olarak getirdiğiniz Apple Macbook Pro Retina, iMac gibi cihazlarınızı getirdiğiniz anda hemen, arıza tespitini yapıyoruz. 

Genellikle Servis süreleri 1-3 saat arası değişebilir. iPhone 4s, iPhone 5s servisleri 1-2 saat içinde, iPad servisleri ise 2-4 saat arası servis süreleri değişiklik gösterebilir. Gerekli yedek parçalar genellikle stoklarımızda mevcuttur. Sipariş ile gelen parçalarda tamir onarım servis işlemleri siparişin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Macbook Air
Apple telefon ve tabletlerinde göstermiş olduğu tasarım harikasını bilgisayarlara da yansıtmayı başarmıştır. 2013 yılında üretilen Macbook Air model bilgisayarlar sadece 1 kg olmasının yanı sıra inceliği ve barındırdığı donanım özellikleriyle de neden en iyi bilgisayar markası olduğunu kanıtlamayı başarmaktadır. Macbook Air genellikle küçük inç modelleriyle piyasaya sürülmüştür. 11.6”, 13” ve 15” modelleri yoğun ilgi görmektedir. Macbook Air, iş ve ofislerde kullanılmaktan ziyade günlük işlerde ve seyahatlerde uygundur. Zira oldukça küçük ve hafif olduğundan dolayı seyahatlerde klavyeli tablet olarak görülebilir.
Macbook Air oldukça zarif bir görünüme sahip olmasına karşın i5 işlemci 4gb Ram gibi özellikleriyle donanım açısından beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. İçerisinde Mac OS X işletim sistemi yer almaktadır. Bilgisayarı satın alan kişiler bu yazılımın güncellemesinden otomatik olarak yararlanmaktadır. 2013 yılından itibaren üretilen Macbook Air modellerinde SDD vardır ve veri işleme hızında ciddi bir artış olduğu gözlemlenmiştir. 


Macbook Pro
Macbook Pro ise isminden de anlaşılacağı üzere Mac serisinin en gelişmiş modelidir. Air’e nazaran daha büyük ve ağırdır. Bununla paralel olarak işlemcisi ekran kartı ve hafızasıyla Air modelinden üstün olarak üretilmektedir. İş için oldukça uygun olan Macbook Pro, çizim yapan kişilerin imdatına yetişmektedir. Macbook Pro oldukça dayanıklı bir cihaz olduğundan dolayı tıpkı Air gibi yazılım açısından herhangi bir sorun çıkarma ihtimali neredeyse bulunmamaktadır. Macbook Pro kalın olduğundan dolayı ısınma problemi yaşatmaz. Air ile benzer bir tasarıma sahip olup oldukça şık görünmektedir.


Macbook Air ve Macbook Pro’nun bir çok ortak özelliği bulunmaktadır. Özellikle ikisinin de bataryası oldukça tatmin edici seviyededir. Zira Macbook’lar normal bir kullanımda 5 saate varan batarya sunmaktadır. Bu süre laptopta bir rekordur ve alternatifi bulunmamaktadır. Kullanım alanınıza bağlı olarak sizler de Air veya Pro modellerinden birini tercih ederek Apple Teknik Servis güvencesi altında çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Diğer bilgisayarlar gibi Mac’e anti virüs kurmanız gerekmediğini hatırlatalım. Zira Apple Teknik Servis oldukça güvenli işletim sistemi ürettiği için Mac OS X’e virüs girme ihtimali neredeyse bulunmamaktadır. Tıpkı tablet gibi görünümü olan Mac OS X kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Eğer ilk kez Mac kullanacaksanız bir süre alışma faslınız olabilir. Ancak bu süreci atlattıktan sonra Apple Teknik Servis kullanmanın ne kadar büyük bir ayrıcalık olduğunu fark edeceksiniz.


Firmamız Macbook servisliğini yapmaktadır. Eğer Mac bilgisayarlarınızda herhangi bir problem yaşadıysanız hemen teknik servisimize getirerek ilgili sorunlarınızın çözülmesini sağlayabilirsiniz. Macbook’un yazılım açısından herhangi bir problem çıkarması pek mümkün olmasa da, temasa bağlı olarak bir takım donanımsal hasarlar meydana getirmiş olabilir. Bu da sistemin stabil çalışmasını engelleyebilir. Tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına sizleri cihazlarınızla birlikte şubemize bekliyoruz.
Diğer Apple Teknik Servis ürünlerinde olduğu gibi Macbook’ta ülkemizde oldukça yüksek fiyatlardan satışa çıkarılmaktadır. Donanım açısından eş değer laptoplara nazaran 2 katı yüksek fiyata satışta olması kullanıcıları diğer modellere yönelmesine neden olmaktadır. Oysa ki Macbook kullandığınızda ücretini fazlasıyla hak ettiğini görerek, neden bu zamana kadar Mac tercih etmediğinizi kendinize soracaksınız. Macbook kullanmak bir ayrıcalıktır. Tüm dünya tarafından kabul görmüş gerçek şudur ki, Steve Jobs önderliğinde oluşturulan Mac OS X dünyadaki en stabil ve en iyi işletim sistemidir. 

Apple tarafından üretilmiş ürünlerin hepsi (Macbook ve diğerleri) garanti kapsamındadır. Vaat edilen süre içerisinde ürünlerdeki herhangi bir problemde Apple yetkili servisi cihazının onarımını yapmaktadır. Apple tarafından üretilen cihazlar oldukça kaliteli yapılardan oluşmaktadır. Çoğu bölgesinde diğer telefonlara nazaran plastik yerine metal kullanıldığından dolayı çok uzun kullanım olanağı sağlamaktadır. Apple Servis işlemlerinde eğer iPhone’u veya iPad’iniz kullanımdan kaynaklanmayan bir problemden dolayı fiziksel arızaya uğrar ise Dünya’nın her yerinde geçerli olan Apple yetkili servislerinde ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Telefondaki sorun çözülemeyecek boyutta ise ve problemin üretimden kaynaklandığına kanaat getirilirse yeni bir cihaz verilmektedir. Bu yüzden bozulan telefon veya tabletlerinizi mutlaka Apple servislerine göstermekten kaçınmamalısınız.

iPhone ve iPad içerisinde bulunan iOS işletim sistemi çok kuvvetlidir. Yapılan araştırmalarda Apple ürünlerinde yazılım problemlerinin çok nadir olduğuna rastlanmıştır. Özellikle iPhone telefonları bu konuda oldukça güçlü olup herhangi bir sorun karşısında kendisini tamir edebilme özelliğine sahiptir. iOS işletim sistemi, kendi kendini güncelleyen bir yapıyla kurulmuştur. Macbook Servis hizmetleri çok kısa bir süre içinde yapılır. Herhangi bir teknik servise götürmeden cihazı ayarlar menüsünden kendiniz de güncelleyebilirsiniz. Bunun için hiçbir ücret ödemiyorsunuz, aldığınız ürünün içerisinde gelen işletim sistemini dilediğiniz kadar kullanmakta özgürsünüz.

Apple tarafından üretilen cihazlar oldukça kaliteli parçalardan oluşturulduğunu söylemiştik. Bu yüzden de iPhone tamir ettirmeye çalıştığınızda çok ciddi rakamlarla karşılaşmanız mümkündür. Örneğin iPhone kapakları neredeyse telefonun %25 fiyatından satılmaktadır. Telefon kasası çizildiğinde veya kırıldığında orijinali ile değiştirmeye kalksanız maddi açıdan zor durumlarda kalabilirsiniz. 

iPhone bozulursa tamire götürebilirsiniz. Ancak orijinal parçaların çok pahalı olması bu seçenek üzerinde tekrar düşünmenize sebep olabilir. Böyle durumlarda orijinale yakın, birebir Apple logolu parçaları kullanabilirsiniz. Hem maddi açıdan oldukça uygun fiyatlarda ürünü yaptırmış olur hem de  görünüş olarak orijinalinden pek farkı olmaz. Böylece telefonunuzu sorunsuz bir şekilde ucuza tamir ettirmiş olursunuz.

Apple, cihazlarına fazlasıyla güvenmektedir. Günümüzde de bozulan Macbook, iMac ler çok nadirdir. Üretimden kaynaklanan sorunlar neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Ancak telefonu veya tableti elinizden düşürdüğünüzde camını kırabilirsiniz. Bu her telefonda rastlanan bir durumdur. Cam, kırılgan yapıdadır. Bu yüzden de kırılmaya çok müsaittir. Böyle durumlarda Apple teknik servislerinden destek alabilirsiniz.

 

Uygun fiyatlarımız sizinde bütçenize uyarsa iPhone iPad Apple Macbook Pro Retina iMac cihazın gerekli teknik servis, tamiri, onarım işlemleri yaptıktan sonra size teslim ediyoruz. Servis verdiğimiz istanbul bakırköy ve çevresinde Yeşilköy dahil Yeşilyurt Florya Şirinevler ikitelli Bahçelievler Avcılar Başakşehir Halkalı Beşiktaş istanbul iPhone Teknik Servis iPhone Apple iPad Blackberry gibi cihazların teknik servislerini anında onarımını yapıyoruz. 

Apple ailesinden iPhone iPad de dahil Klavye değişimi, Trackpad değişimi, Topcase Üst Kasa değişimi LCD ekran değişimi, Yazılım problemleri, Home tuşu problemi, Kırık LCD Ekran, Batarya değişimi, Sistem kurulumu gibi birçok servis onarım ve tamiri yapılmaktadır. iPad iPhone ön camı, ekranı kırıldı diyorsanız tamiri cam değişimi dokumatik değişimi yapıyoruz. Su döküldü, camı kırıldı, dokunmatik problemi oldu, kablosuz çekmiyor, wifi problemi gibi daha birçok sorunun giderilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Apple Yetkili Servis Noktaları genellikle arızalı cihazları en erken 2 hafta içinde teslim edebilmektedir. Ancak özel servisler Apple, iPhone 5s Servis, iPad, Macbook, iMac gibi cihazları 2 haftadan daha az bir süre içinde tamiri ve/veya onarımını gerçekleştirmektedir. Yetkili Servis fiyatları özel servislere göre daha yüksektir. Dolayısıyla fiyat ve servis hızı en önemli kriterleriniz arasındaysa özel servis seçmenizde fayda var. Aralarındaki tek fark Apple tarafından yetkilendirilmeleridir.

Özel servis seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında kurumun ve çalışanların deneyimidir. En önemlisi ise size güven veren bir servisle çalışmanızdır. Bilirsiniz servislerin bazıları orjinal yedek parça yerine yan sanayi yedek parça kullanmadır.Güven analizini iyi yapmalısınız. Internet bunun için en uygun yoldur. Servis veren firmanın güvenilirliğini internet forum ve tartışma sitelerinden mutlaka araştırın.

Macbook, Apple tarafından üretilen ve tüm dünya tarafından “en iyi bilgisayar” olarak gösterilen teknoloji harikası bir laptop türüdür. Kısaca “Mac” olarak da adlandırılır. Kullanım alanına bağlı olarak bir çok modeli bulunuyor. Genel itibariyle Macbook Air ve Macbook Pro olarak incelememiz mümkündür.

Planlı çalışmayı alışkanlık haline getirmiş isimler, mutlaka planlarını kontrol edebileceği bir uygulamaya ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman bu planlar ajandalar aracılığıyla takip edilse de teknolojinin gelişmesiyle mobil telefonlara kadar sıçramıştır. iPhone ve iPad üzerinde “Anımsatıcılar” adı altında bir uygulama bulunmaktadır. “Anımsatıcılar” Planlı çalışmayı seven kişilerin kullanabilmesi adına Apple tarafından geliştirilen ve iOS işletim sistemi ile birlikte yüklü gelen uygulamadır. Ancak oldukça sade bir uygulama olduğundan dolayı çok fazla detay barındırmamaktadır. Planlarınızı kategoriye ayırarak tüm Apple cihazlarında planlarınıza ulaşmak istiyorsanız “Anımsatıcılar” oldukça faydalı olacaktır.Anahtar Kelimeler: teknik servis, apple, ozel servis, macmagaza, istanbul,

Tüm Servis Kategorileri